Dodaj nasz serwis do ulubionych Ustaw nasz serwis jako stronę startową
Urząd Gminy
Podstawowe Informacje
Wójt Gminy
Sekretarz Gminy
Skarbnik Gminy
Referaty Urzędu Gminy
Telefony
Regulamin organizacyjny
Strategia rozwoju
Jednostki organizacyjne
Druki w formie elektronicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Oferty pracy
Bezpłatna Pomoc Prawna
Rada Gminy
Skład Rady Gminy
Statut Gminy Bestwina
Komisje
Sesje Rady Gminy
Uchwały Rady Gminy
Gospodarka
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Podatki
Działalność Gospodarcza
Ochrona Środowiska
Organizacje Pozarządowe
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
Kultura i rozrywka
Historia
Gminny Ośrodek Kultury
Imprezy
Biblioteki
Edukacja
Placówki oświatowe
Sport
Kluby sportowe
Wykaz imprez sportowych
Hala sportowa
Orlik
Pomoc Społeczna
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gmina
Podstawowe informacje
Ośrodek Zdrowia
Apteki
Zarządzanie Kryzysowe
Lecznice dla zwierząt
Jednostki OSP
Dzielnicowi
Urzędy Pocztowe
Magazyn Gminny
Komunikacja
Galeria
Galeria
Kliknij w zdjęcie aby uzyskać
powiekszenie oraz dodatkowy
opis. By zobaczyć całą galerię
kliknij w przycisk galeria.
Organy samorządowe

Euroregion Beskidy

BiP
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.

Piknik na rzecz rodziny Tomasza Olka
Publikacja: Tomasz Kiedroń | data umieszczenia: 2017-08-28

"Nie jesteście sami" - piknik dla rodziny Tomasza Olka

Gdy umiera dobry człowiek, cierpi nie tylko najbliższa rodzina, ale również liczne grono przyjaciół. Tomasz Olek z Kaniowa zginął tragicznie w wieku zaledwie 35 lat - tak młody wiek odejścia do wieczności zawsze rodzi pytania egzystencjalne o rzeczy ostateczne jak i pytania bardziej przyziemne - o los domowników. Wstrząśnięty losem Tomka pan Michał Adamski nie poprzestał jednak tylko na wyrażeniu smutku - dzięki jego staraniom rozkręciła się cała "machina dobroci" która zaowocowała zorganizowaniem w Kaniowie 26 sierpnia charytatywnego pikniku rodzinnego - z dochodem przeznaczonym na wsparcie państwa Olek.
 Wspólnie z Michałem Adamskim do zabawy zaprosiła gości prezenterka TVS Nina Nocoń.  Najpierw jednak na estradzie pojawiły się dwie parlamentarzystki, posłanki VIII kadencji Sejmu RP: Henryka Krzywonos - Strycharska (znana z działalności opozycyjnej, sygnatariuszka porozumień sierpniowych) oraz Małgorzata Pępek. Henryka Krzywonos podarowała na licytację statuetkę "Anioła Zwycięstwa i Wolności" przekazanego przez byłego Prezydenta RP Lecha Wałęsę. Pan Michał otrzymał książkę z osobistym autografem. Z kolei poseł Pępek przekazała na licytację piękny obraz. Wiele ciepłych słów otrzymała pani Natalia, żona śp. Tomasza oraz jego mama, pani Anastazja. Władze samorządowe gminy Bestwina reprezentował wójt Artur Beniowski, zaś mieszkańców Kaniowa - sołtys Marek Pękala.

     

Do najbardziej wzruszających momentów imprezy należał występ wokalny Wiktorii Olek. Po niej zaprezentowały się Dagmara Świerkot i Wiktoria Pasierbek. Dziewczyny doskonale przygotowane muzycznie przez Magdalenę Wodniak - Foksińską śpiewały bez jakiejkolwiek tremy - za to na poziomie niemal profesjonalnym. Nieco cięższe rytmy zagościły w Kaniowie za sprawą grup "Free Trip" i "Rocker Soul".

     

Oprócz wspomnianych prezentów od posłanek, licytację wsparły takie osobistości jak Rafał Sonik - zwycięzca rajdu Dakar w kategorii quadów, mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch wspólnie z innymi skoczkami czy Maciej Sadlok - piłkarz Wisły Kraków. Trener żaków LKS "Przełom" Kaniów Mariusz Cupriak przekazał kwotę "500+1" zł. zebraną na turnieju piłki nożnej żaków o Puchar Wójta Gminy Bestwina.
 Wolontariusze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom "Z Sercem na Dłoni" zaproponowali malowanie dziecięcych buzi i zaplatanie warkoczyków. Dla miłośników motoryzacji istniała możliwość przejażdżki na quadzie lub motocyklu "Junak". Stanowiska gastronomiczne kusiły wachlarzem rozmaitych dań, soków, ciast, słodyczy. Loteria fantowa oferowała atrakcyjne nagrody. Z pokazem ewolucji gimnastycznych wystąpiło żeńskie "Airborn Trio". Dużą ilość śmiechu zapewnił artysta kabaretowy Antoni Gorgoń - Grucha. Zabawę taneczną poprowadził zespół "Anonim".

W ramach podsumowań, Michał Adamski napisał m.in. pragnę podziękować wszystkim, który w jakikolwiek sposób przyczyniły się do tego że ten piknik był jednym z najpiękniejszych dni tego roku. Zebrano 12 935 zł., 27 gr i 22 Euro! Mimo że fizycznie Tomka Olka nie było już wśród przyjaciół, jego obecność dało się odczuć na każdym kroku.

Więcej zdjęć: Galeria


   
 
 
Urząd Gminy, 43-512 Bestwina, ul. Krakowska 111
tel. +48 32 215 77 00,
fax. 215 77 12, e-mail: info@bestwina.pl